Fundacja ewangelizacyjna promująca wartości chrześcijańskie.

Nasza misja:

 

- promowanie wartości chrześcijańskich,
– organizowanie i udział w imprezach promujących rodzinę,
– organizacja Konkursu Biblijnego,
– wspieranie wychowania w duchu patriotycznym, poprzez propagowanie postaw obywatelskiej aktywności i odpowiedzialności,
– organizowanie konferencji, koncertów, występów, wystaw, wernisaży prac młodych twórców w kraju i zagranicą,
– wspieranie rozwoju edukacji religijnej,
– prowadzenie działalności wydawniczej w zakresie realizacji celów statutowych,
– fundowanie stypendiów zwłaszcza uzdolnionym dzieciom i młodzieży z rodzin najbiedniejszych,
– działania wspierające organizacje pozarządowe i instytucje działające na rzecz dobra publicznego o zbliżonych celach

URZĄD MIASTA RUMIA

 

Urząd jest czynny w godzinach

  • poniedziałek 9.00 – 17.00
  • wtorek 7.30 – 15.30
  • środa 7.30 – 15.30
  • czwartek 7.30 – 15.30
  • piątek 7.30 – 15.30

Adres

ul. Sobieskiego 7, 84-230 Rumia
tel. (58) 679 65 00
fax. (58) 679 65 17

Email

urzad@um.rumia.pl 

Firma Prywatna VEGA Rumia - Zajmujemy się dostarczaniem części zamiennych do cystern i stacji paliw oraz stacji LPG.
Serwis i usługi w pełnym zakresie.
Nasza firma powstała w 1993 roku jako odpowiedź rynku na zapotrzebowanie branży paliwowej na wysokiej jakości specjalistyczna armaturę. Odpowiadając na zapotrzebowanie, wprowadziliśmy do naszej oferty pełen asortyment wyposażenia niezbędnego przy przewozie materiałów niebezpiecznych. Dzięki bezpośrednim kontaktom z wiodącymi producentami światowymi, od początku zaoferowaliśmy najbardziej zaawansowane produkty po przystępnych cenach.

 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1 - NZOZ nr 1 w Rumi znajduje się w kompleksie budynków przy ulicy Derdowskiego 23 i 24.

 

 

Jest największą przychodnią lekarską w powiecie wejherowskim, a w oparciu o zespół lekarzy specjalistów , wykwalifikowany personel pomocniczy i nowoczesną aparaturę diagnostyczną świadczy usługi medyczne w pełnym zakresie. Świadczone usługi i możliwości techniczne powodują, że Pacjenci z terenu miasta   Rumi mają jedną z najlepszych dostępności do usług medycznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w województwie pomorskim.

W ramach poradni specjalistycznych, stomatologicznych, i rehabilitacyjnych  NZOZ nr 1 świadczy usługi również dla mieszkańców Wejherowa, Pucka i Gdyni.

W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej z dniem 1 marca 2011 roku uruchomiona zostaje nasza filia, której siedziba znajduje się w Wejherowie przy ulicy 10 Lutego 13.

Dążenie wszystkich pracowników  naszej przychodni do ciągłego wzrostu jakości świadczonych usług było podstawą uzyskania Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

Priorytetem naszego NZOZ- u nr 1 jest ciągły wzrost jakości świadczonych usługposzerzanie ich zakresu , a co za tym idzie zwiększenie satysfakcji naszych Pacjentów.

Centrum Przygody Rumia

 

Dom Harcerza serdecznie zaprasza wszystkich harcerzy, instruktorów i gości indywidualnych.
Nasza siedziba znajduje się w przepięknym mieście Rumia i stanowi doskonałą bazę wypadową do Trójmiasta, na Półwysep helski i do Kaszub Północnych. Oferujemy tanie noclegi, smaczne jedzenie i miłą atmosferę.
- noclegi indywidualne 30 zł/ osoba / od 1.06. 40 zł/osoba
- noclegi grupowe 25 zł/ osoba - od 1.06. 35 zł/osoba
- wyżywienie: śniadanie 9 zł, obiad 15 zł, kolacja 10 zł.

Dysponujemy dwiema salami  przystosowanymi do organizacji wszelkich imprez okolicznościowych (urodzin, uroczystości rodzinnych, przyjęć, obiadów firmowych, zabaw, wesel, styp itp.) oraz do organizacji szkoleń, konferencji i kursów.
- wynajęcie Sali Srebrnej 30 zł/ godz. (do 60 osób)
- wynajęcie Sali Kominkowej 20 zł/ godz. (do 25 osób).

Zapraszamy do organizowania ognisk i pikników pod wiatą
- wynajęcie miejsca na ognisko z wiatą 200 zł (w cenie drzewo i kije do upieczenia kiełbaski).

WYPOSAŻENIE BAZY:

- pokoje noclegowe – 2, 3, 4 osobowe
- prysznice, wc
- sala kominkowa – telewizyjna
- kuchnia z pełnym zapleczem
- wiata i krąg na ognisko
- parking
- domowe posiłki.

PONADTO:

- zapewniamy pomoc w sprawach programowych
- możliwość transportu autokarem
- na miejscu do dyspozycji:
mapy terenu, sprzęt pionierski, klub krótkofalarski, sprzęt sportowy.

 

ORGANIZUJEMY:

- obozy i biwaki drużyn, szczepów, hufców
- kolonie zuchowe
- zielone szkoły (specjalne oferty grupowe)
- wycieczki i biwaki szkolne
- wycieczki piesze i autokarowe po okolicy
- imprezy okolicznościowe
- zabawy karnawałowe
- bale maskowe
- pieczenie dzika, barana na ognisku
- kuligi z pochodniami
- pływanie pod żaglami po Zatoce Gdańskiej – czarter jachtu
- jesteśmy otwarci na inne propozycje.

 

W Rumi można obejrzeć piec do wytopu żelaza sprzed 2 tys. lat, ruiny gotyckiego kościoła, 200 letni cmentarz, neorenesansowy kościół z częściowo barokowym wyposażeniem, dwór z początku XIX w. i dwa stare młyny.

Najciekawszą atrakcją turystyczną jest największa w Europie kolekcja kaktusów i sukulentów u państwa Hinz, licząca 7,5 tys. gatunków i odmian, ponadto atrakcją dla najmłodszych jest działające w kaktusiarni mini zoo zwierząt pustynnych.

Zwiedzanie miasta i okolic ułatwiają trzy oznakowane trasy rowerowe. Ciekawostką dla zwiedzających i pamiątką ostatniej wojny są poniemieckie bunkry. Jeden znajduje się na szczycie góry Markowca.
Rumia to także doskonałe połączenia komunikacyjne z całym Trójmiastem i Szczecinem, przyjazna atmosfera, malownicze lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

DOM BANKIETOWY

Dom Bankietowy S.C. Henryk Grinholc, Stanisław Grinholc 
84-230 Rumia 
ul. I Dywizji Wojska Polskiego 61

telefon: 502 689 105

telefon: 501 243 146

e-mail: dom-bankietowy@dom-bankietowy.pl

PIEKARNIA u Skierki

 

Drodzy klienci!

Jesteśmy firmą rodzinną z wieloletnią tradycją. Nasza piekarnia powstała w 1934r. Był to pierwszy tego typu nowoczesny zakład produkcyjny w Rumi.

Założycielem był Leon Skierka, który od tego czasu na stałe związał sie z piekarnictwem. Jesteśmy firmą rodzinną o głębokich tradycjach, dla której najważniejszym celem jest dobro naszych klientów. Od niespełna 80 lat nasze receptury i metody wyrobu pieczywa oparte są na tradycyjnej produkcji. Używamy naturalnych składników, własnego zakwasu oraz wysokiej jakości mąk. Zapraszamy do współpracy wszystkich, dla których istotnym elementem życia jest zdrowa żywność.

Choć naszą specjalnością są tradycyjne wypieki pieczywa, oferujemy także bogaty wybór słodkości. Jako nieliczni do wyrobu naszego chleba nie używamy maszyn przemysłowych, a ciasto zagniatane jest ręcznie. W naszych chlebach i bułeczkach nie znajdziecie Państwo polepszaczy. Wyrabiamy je tylko na naturalnych składnikach. Naszą specjalnością jest chleb wiejski, jęczmienny oraz bułeczki kornelki. Pieczywo wyrabiane w naszej piekarni jest zawsze świeże i chrupiące.

Jeśli masz ochotę na chwile przyjemności, zajrzyj do naszej piekarni.

Z.U.P. "Ostatnia Posługa"

adres84-230 Rumia,  B.Chrobrego 27telefon58 671-23-33, 771-28-00,  501-163-354  fax:  58 771-28-00, 671-23-33e-mailemail@ostatniaposluga-rumia.pl             www.ostatniaposluga-rumia.pl

O nas

Usługi pogrzebowo-cmetarne na terenie Polski i zagranicy. Wysoka kultura wykonywanej pracy. Etyka na pierwszym miejscu. Lider Laureatów Pomorskiego Konkursu ' Firma z Jakością ' 2005 r. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h na dobę.

 

Stajnia Pegaz Reda zaprasza!

 

Oferujemy: -całodobowa i profesjonalna opieka - stały dostęp do czystej wody (automatyczne poidła) - najwyższej jakości pasza,owies (cały i gnieciony)i ściółka (słoma,ew. torf i trociny) -codziennie dościelane boksy, siano 2 razy dziennie -boksy odpowiadające normą unijnym ( w stajni i na zewnatrz tzw. boksy angielskie ) - 2 oświetlone place do jazdy - czworobok i plac skokowy (posiadamy płotki i zestaw przeszkód ) - 20 ha pastwisk (2duże i 2 małe wybiegi )oraz 1 przeznaczony dla matek ze źrebakami -możliwość wstawienia do pensjonatu klaczy ze źrebakiem, źrebnej lub ogiera -piękny las z wyznaczonymi ścieżkami jazdy konnej (mozliwość wyjazdu w teren z instruktorem ) -myjka dla koni -lążownik - hala do jazdy - kryta karuzela dla koni -pomieszczenie socjalne, siodlarnia, łazienka, szafki do dyspozycji -wiata grillowa -indywidualne treningi koni i jeźdzców - współpracujemy z wieloma trenerami dyscyplin skoków i ujeżdżenia -oferujemy możliwość nauki jazdy konnej od podstaw (prowadzimy szkółke jeźdzecką i hipoterapie) -przygotowujemy i umożliwiamy wyjazdy na odznaki jezdzieckie, zawody itp.(na miejscu są kierowcy i przyczepy do przewozu koni) -pośredniczymy też w sprzedaży i dzierżawie koni - stała opieka weterynarzy, kowala oraz właścicieli, stajnia jest monitorowana 24 h cana za miesiąc pensjonatu to 700 PLN

Kontakt

Telefon: 503148303

 

 

CARLOS STAJNIA

84-230 RUMIA

ul. PÓŁNOCNA 11

tel. 797 087 222

 

 

 

Hotel dla koni- Stajnia Carlos. Stajnia murowana, przestronne boksy, rozległe pastwiska, maneż z oświetleniem , automatyczne poidła. Stajnia znajduje się na ulicy Północnej 11, Boczna od ul.Kazimierskiej. Dzielnica Stara Rumia. Zapraszamy na naszego Facebooka https://www.facebook.com/stajniacarlos CENA 400,-

 

Firma Arlekin

powstała w grudniu 1999 roku. Do kwietnia 2006 roku znajdowała się w Gdyni przy ulicy Władysława IV 57. Obecnie dysponujemy większym lokalem w Gdyni Cisowej przy ul. Chylońskiej 230, w którym również urządzamy imprezy urodzinowe dla dzieci. Na początku naszej działalności do dyspozycji klientów było kilkadziesiąt kostiumów dziecięcych. Wraz z rozwojem firmy zwiększyła się ilość kostiumów i ich asortyment. Doszły nowe wzory, rozpoczęliśmy wypożyczanie dla dorosłych. Obecnie w swojej ofercie mamy ponad 2000 kostiumów dla dzieci i ok. 500 dla dorosłych. Oprócz typowo karnawałowych posiadamy kostiumy na Halloween, Jasełka, wieczory panieńskie i kawalerskie, przedstawienia szkolne i przedszkolne.

Kontakt

"ARLEKIN" 

Gdynia-Cisowa 
ul. Chylońska 230 
81-016 Gdynia 
wejście od strony wieżowca 
tel. 509 985 991 
e-mail: arlekin@arlekin.eu 
nasz fanpage na Facebooku 

Czynna:

w karnawale (Od 28.12 do 9.02):
pn - pt: 10.00 - 20.00 
sob, niedz: 10.00 - 15.00 

poza karnawałem: 
pn - pt: 14.00 - 19.00